بازیگر بزرگ عرصه سینما و تئاتر ایران، «حسین محب اهری» درگذشت

 

«حسین محب اهری» بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر ایران که مدتی بود با سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد، نیمه شب گذشته در بیمارستان لاله تهران چشم از جهان فرو بست. «محب اهری» متولد ۲۹ مهر سال ۱۳۳۰ بود و در سن ۶۷ سالگی از دنیا رفت. او از بازیگران با سابقه سینما و، تئاتر و تلویزیون بود که با وجود بیماری همچنان به ایفای نقش در این عرصه‌ها مشغول بود.

«حسین محب اهری» فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی از مدرسه عالی ادبیات و زبان‌های خارجی بود و از سال ۱۳۵۰ به صورت حرفه‌ای به عنوان عکاس تئاتر شروع به فعالیت کرد. او در سال ۵۴ زیر نظر «آربی اوانسیان» یک دوره بازیگری گذراند و با بازی در فیلم «رابطه» به کارگردانی «پوران درخشنده» اولین تجربه بازیگری خود را به دست آورد. از جمله مهم‌ترین فیلم‌هایی که او بازی کرده می‌توان به «خارج از محدوده» به کارگردانی «رخشان بنی اعتماد»، «محموله» به کارگردانی «سیروس الوند»، «دو فیلم با یک بلیط» به کارگردانی «داریوش فرهنگ»، «سفر جادویی»، «جیب برها به بهشت نمی‌رند»، «من زمین را دوست دارم» به کارگردانی «ابوالحسن داودی»، «کاکادو» به کارگردانی «تهمینه میلانی»، «راه افتخار» به کارگردانی «داریوش فرهنگ»، سریال‌های «ابو علی سینا»، «سربداران»، «این خانه دور است»، «مختارنامه»، «تبزیر در مه»، «پایتخت ۲» و نمایش‌های «اژدها»، «حسین بن منصور حلاج»، «شاهزاده و گدا»، «پرواز بر آشیانه فاخته» و «غارت» اشاره کرد.

او از سال ۷۹ با سرطان درگیر بود و زمانی گفته بود که به عنوان هنرمند هیچ نوع حمایتی مالی دریافت نکرده و حتی پول آمپول‌هایش را هم ندارد. با این حال او همواره به فعالیتش در عرصه سینما ادامه داد و روحیه خود را نباخت. «مهتاب مقصودلو» همسر این بازیگر فقید در مصاحبه با ایسنا اظهار داشت که هنوز زمان و مکان تشییع جنازه مشخص نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.