اولین نقدهای فصل سوم سریال True Detective: فصلی به قدرت گذشته

True Detective

 

فصل سوم سریال «کارآگاه واقعی» (True Detective) با فاصله چهار سال از فصل دوم آن آمده است. این سریال ساخت شبکه HBO که به صورتی طوفانی شروع کرد، همه منتقدان را شیفته خود کرد و حتی انقلابی برای حرفه «متیو مکانهی» بود.

 

اگرچه این سریال پس از فصل اول به صورتی مفتضحانه و خجالت آوری به جوک تبدیل شد. پس از چهار سال سازنده این سریال «نیک پیزولاتو» با بازیگر برنده اسکار «ماهرشالا علی» به این عرصه برگشته و منتقدان فصل سوم این سریال را بازگشت به زندگی دوباره خوانده‌اند. در ادامه نظرات چند تن از منتقدان درباره فصل سوم سریال «کارآگاه واقعی» را مشاهده خواهید کرد.

«تاد واندروف» از «واکس» نوشت که:

 

فصل سوم سریال «کارآگاه واقعی» به گونه‌ای تکراری بی‌شرمانه از فصل اول است. اما شاید در تکرار مشکلی وجود نداشته باشد. از بسیاری جهات فصل سوم حس مشابهی نسبت به فصل اول دارد با این تفاوت که ویژگی‌های منحصر به فرد فصل اول در آن کمرنگ‌تر شده‌اند. در این فصل اشاره‌ به اتفاقاتی وحشتناک که در روستاهای جنوب آمریکا در حال وقوع است می‌شود. جذبه خاصی در رسیدن فساد سیستماتیک به مرحله وحشت «لاوکرافتین» وجود دارد. همین‌طور در گفت‌وگوهای درون ماشین‌ پلیس بی‌هدفی فلسفی خاصی دیده می‌شود.

 

«بن ترورس» از «ایندی‌وایر» نیز موافق است که:

 

فصل سوم به اصول گذشته باز می‌گردد و دوباره خوب می‌شود. بگذارید این مسئله را روشن کنیم: فصل سوم سریال «کارآگاه واقعی» خوب است. مهم نیست که شما باور دارید که فصل اول یک کلاسیک فوق‌العاده است یا اینکه فقط یک سریال پلیسی خوب، فصل جدید سریال «نیک پیزولاتو» پیشرفتی بزرگ از فصل دوم فاجعه بار و بی معنا و مفهوم این سریال است. در این فصل همچنان شاهد بازی‌های خوب از سوی بازیگران و به خصوص «ماهرشالا علی» هستیم. فصل سوم سریال شبکه HBO مملو از عناصر مشهور و عامه پسند ژانرش است که داستان اصلی هیجان انگیزی دارد که به طور همزمان فوق‌العاده زیبا و خشن است.

 

«لیندزی روماین» در نقد خود در «پالیگان» نیز با این نظر که این فصل یادآوری از نکات مثبتی است که فصل اول را به یک اثر بی نظیر پاپ کالچر تبدیل کرد موافق است:

 

نتیجه فصل یا حداقل دو قسمت ابتدایی فصل، برای تعدادی از منتقدان در ماه دسامبر پخش شد، نشان از بازگشت به رویه گذشته را دارد که داستان شهری کوچک با فلش بک‌ها و احتمالات مختلف را نمایش می‌دهد و آتش کنجکاوی را در دل تماشاگر روشن می‌کند.

 

«آلیسون کینی» از «کولایدر» معتقد است:

 

فصل سوم بازنگری جذابی از خاطرات گذشته است که نسبت به فصل دوم پیشرفت بسیاری داشته است. حدس و گمان‌های بسیاری درباره ادامه فصل دوم سریال «کارآگاه واقعی» پس از موفقت فصل اول و شکست فصل دوم آن به وجود آمده بود. پس بگذارید صریحاً به این سؤال پاسخ دهم: سازنده این سریال، «نیک پیزولاتو» از موفقیت فصل اول و شکست فصل دوم درس گرفت و فصل سوم را مشابه فصل اول ساخت.

 

اگر چه «برایان گروب» از «آپراکس» با نظر اکثریت مخالف است و معتقد است فصل سوم سعی می‌کند و شکست می‌خورد:

 

فصل سوم سعی می‌کند تا جادوی فصل اول را تکرار کند و شکست می‌خورد. نظر کلی من راجع به فصل سوم سریال «کارآگاه واقعی» این است که این فصل به حد فصل اول نرسیده و تا به اینجا شبیه نسخه تقلبی ناموفقی از اصلی است. البته باید اضافه کنم که از فصل اول خیلی بهتر است. خیلی خیلی بهتر.

 

فصل سوم سریال «کارآگاه واقعی» انتخاب هوشمندانه‌ای برای بازگشت به سبک فصل اول انجام داد. با اینکه بسیاری از منتقدان هنوز درباره این تصمیم نظر قطعی‌ای ندارند، به نظر می‌رسد که بازخورد کلی آن پیشرفتی برای فصل اول بوده است. به نظر شما این انتظار طولانی ارزش داشت؟ فصل سوم سریال «کارآگاه واقعی» در روز ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۹ از شبکه HBO منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.